Internetový magazín zaměřený na dotační programy, úspory energií a bydlení. Izolace, nízkoenergetické domy, vytápění, dotační řízení, grantové poradenství, bydlení. Články, rady, tipy a návody.

Neděle
20. dubna 2014

Ušetřit za energii v chladných dnech pomohou krbová kamna

Email Tisk

krbova-kamna-2Chladné dny jsou nepříjemné, tak proč si je trochu neprohřát.

Pomohou vám při tom krbová kamna, která dokážou v místnosti navodit tu správnou atmosféru.

 

Asi nepodstatnějším důvod proč si krbová kamna nebo krbová kamna s výměníkem pořídit je ekonomický. Palivové dřevo je nejlevnějším druhem paliva a při jeho používání za topnou sezonu ušetříte desetitisíce při srovnání s elektřinou nebo plynem. Ucelenou nabídku krbových a kachlových kamen má ve svých 55 prodejních centrech například Mountfield. Na všechny dává unikátní záruku 7 let.

 

 

 

 

krbova-kamna

Krbová kamna jsou ideální pro kvalitní a úsporné vytápění nejen v chatách a chalupách, ale i rodinných domcích. Potřebujete jen pevnou a nehořlavou podlahovou krytinu a přístup ke komínu. Na výběr jsou jak krbová kamna, které je možné postavit jak ke zdi, tak i do rohu a volit můžete i krbová kamna s výměníkem. Pro nekonvenční interiéry pak poslouží designová krbová kamna, která mohou být volně v prostoru a tvořit tak dominantu místnosti.

 

 

 

Krbová kamna se vám vyplatí za rok

krbova-kamna-domov

Rodina žijící v dvoupatrovém domku s obytnou plochou 150 m2 má průměrné roční náklady na topení více než 28  tisíc korun. Když přejde na krbová kamna, jsou náklady na vytápění poloviční. Výdaje za dřevo jsou ročně bezmála 15 tisíc korun nižší než za plyn. Investice za krbová kamna je tak návratná za 1 rok.

 

Zvyšte výhřevnost

Krbová kamna mají běžně až 85% výhřevnost. Ještě lepší výhřevnost mají krbová kamna, pokud jsou vybavena systémem terciárním spalováním. Předehřátý vzduch je v takových krbových kamnech pomocí speciálních rozvodů veden zpět do spalovacího prostoru. Spalování je tak lepší a krbová kamna více hřejí při mnohem menší spotřebě paliva.

 

Facebook    Deli.cio.us    Digg    reddit
 

Nepřehlédněte

 

Zelená úsporám: aktuální informace

Okolo dotačního programu Zelená úsporám panuje v p...

 

Koupelnové radiátory - jak nakoupit a ušetřit

Stále více se v našich domácnostech prosazují trub...

 

Dřevostavby - výhody a nevýhody

Dřevěné domy nejsou jen historickým přežitkem s ...

 

Ze 17 miliard vyčerpali zájemci jednu

  Téměř rok trvalo odebrat z účtu 1,1 miliardy...

Newsletter

Odběr novinek e-mailem
Reklama